Výhercovia
Ekobuk

Kniha

Ekobúk

Len čo Ekobúk otvoríš, stretneš spolužiakov Eda a Aďu. Ani za nič nechcú sedieť v jednej lavici. A kamarátiť sa? Uff, to už vôbec nie. Ešteže majú pani učiteľku, ktorá vie, ako na nich. Aby sa prestali durdiť, dá im spoločnú úlohu. A nie hocijakú. V ich mestečku sa totiž dejú záhadné veci. V jazere pláva čudesné iglu, v lese vyvádzajú ufóni, školu obliehajú tchory a v sade robí neplechu Čerešňožrút.

Všetky záhady musia spolužiaci vyriešiť a les aj jazero ochrániť pred nevítanými návštevníkmi. Lenže všetku prírodu sami nezachránia. Ak chceme mať čisté lesy a kúpať sa v čistých jazerách, musíme sa snažiť všetci. Pomôcť môžeš aj ty. Že nevieš ako? Neboj, všetko ti ukážeme. Čím skôr začneme, tým lepšie!

Knižka je okrem záhadných príbehov plná aj ďalších prekvapení. Nájdeš v nej veselé okienka, dvojstranu s hádankami a QR kódy. Tie ťa dovedú k videám, kde sa o životnom prostredí dozvieš všetko možné aj nemožné. S Ekobúkom zistíš, čo zvieratkám a prírode okolo nás ubližuje a ako jej práve ty môžeš pomôcť.

1. záhada

Chráňme lesy

Kto sa bojí, nemal by chodiť do lesa. Našťastie Edo s Aďou sa nebáli. Preto sa vybrali do lesa naháňať ufónov. Chceš vedieť, ako to dopadlo? Zbehni si do Kauflandu po knižku a všetko sa dozvieš. A v našom videu zistíš, prečo je každý les dôležitý a ako ho aj ty môžeš chrániť.

Ukáž mi viac

2. záhada

Kam patria plasty?

Čo majú Eskimáci spoločné s plastmi? A vôbec, kde Eskimáci žijú? Pýtaš sa, odkiaľ to máš vedieť? No predsa od spolužiakov Eda a Adi, ktorí v Ekobúku riešia všakovaké záhady. Tak šup, pridaj sa k nim a pomôž im zistiť, ako sa eskimácke iglu dostalo na jazero. A vo videu si pozri, prečo sú plasty niekedy zlé a ako pred nimi prírodu ochránime.

Ukáž mi viac

3. záhada

Plytvanie jedlom

Dobrá desiata patrí do bruška. Čo ak sa však ocitne tam, kam nepatrí? Oj, z toho môže byť riadna šarapata. To, ako si so zablúdenou desiatou poradili Edo a Aďa, sa dozvieš v knižke Ekobúk. A smelo klikni aj na video. Povie ti o desiatej ešte oveľa viac.

Ukáž mi viac

4. záhada

Prečo mizne hmyz?

Muchy a komáre sú niekedy fakt otravné. Ale ver či never, hmyz je pre nás a prírodu naozaj dôležitý. Aj Aďa a Edo z knižky už to vedia. Keď chceš, pridaj sa aj ty k ich pátraniu po zmiznutých čerešniach. A keď si pustíš video, zistíš, prečo nás včely a ostatný hmyz potrebujú.

Ukáž mi viac